takip et: Gönderiler | Yorumlar

Neslihan ÖZPOLAT-GİRİŞİMCİLİK

GİRİŞİMCİLİK
Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ nden mezun olduktan sonra, 90’ lı yıllardan bu yana iş yaşamının içinde. Yaklaşık 15 yıl MPR konusunda çeşitli ajanslarda ve sektörlerinin ilk üçü kurumlarda yönetici olarak görev aldı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ nde bir yıllık pedagoji eğitiminin ardından 2 yıl eğitmenlik yaptı.

2007 yılının sonunda vizyoner bakış açısıyla deneyimlerini kaliteli ve nitelikli bir ortamda paylaşmak üzere KadınlarArası.com’ u kurdu. “Daha çok girişimci kadın” yaklaşımıyla oluşturduğu  KadınlarArası’ nın  en önemli hedefleri; İş sahibi olan ve olmak isteyen kadınların yanında yer almak, onlara ilham vererek potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak, küreselden yerele iş fikirleriyle vizyonlarını geliştirmek, başarılı girişimciliklerin oluşmasına katkıda bulunmaktır.

Kadının iş yaşamında özgür olmasının sahip olduğu yetenekleri ortaya çıkarması için önemli olduğunu düşünür. Çünkü kadınlar daha üretken, daha özgür ve daha başarı odaklı çalışmaktan yanadır. Bu nedenle artık geleneksel iş modellerinin yeniden tanımlanarak, girişimciliğin bir tutkuya dönüştürülmesi için kadınların desteklenmesi gerekmektedir.

Bu tutkuyu yaşayan kadınlardan biri olarak tüm desteğini bu platformla onlara sunmaktadır.

2011 -2012 yılları arasında engelliler için hazırladığı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ee-ticaret(engelsiz e-ticaret) projesini Beyazay Derneği çatısı altında yürüttü. Ödül alan bu proje ile bir yıl içinde yaklaşık 400 engelliye e-ticaret eğitimi verildi.

2012-2014 yılları arasında daha çok kadının iş gücüne kazandırılması için çalışmalar yapmak amacıyla kurulan KadınlarArası Derneği’ nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Dernekte kadınların yeni iş modellerinde gerek girişimci olmaları gerekse istihdam edilmeleri için farklı projeler gerçekleştirildi.

2013 yılında www.NoviMore.com ile e-ticaret sektöründe de girişimci oldu.

Eşi ve kızı ile İstanbul’ da yaşamaktadır.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 8 votes)


Get Adobe Flash player