takip et: Gönderiler | Yorumlar

Takip Edilesi Instagram Girişimcileri

0 yorum
Takip Edilesi Instagram Girişimcileri

İlk olarak 2010 yılında başlayan ve hergün yüzlerce paylaşımın yapıldığı instagram, dünyadaki en popüler fotograf paylaşımı uygulaması olarak yaşamlarımızda hızla yerini aldı. 300 milyonu aşan üye sayısı ile en çok kullanıldığı ilk 3 ülke ABD, Japonya ve Brezilya olarak sıralanıyor. Her geçen gün yeni üyeleri ile dev olma yolunda ilerleyen instagramı, hergün kullananların sayısı yaklaşık 75 milyon.

Kullanıcılarının %51’i erkek, %49’ u kadın ve üyelerinin büyük bir çoğunluğu fotograflarını filtrelemeden orijinal olarak kullanmayı tercih ediyor. Instagram sayesinde Selfie kelimesi ilk kez kullanılmaya başlanarak Oxford sözlüğüne resmi olarak girdi. Türkçede de TDK tarafından öz çekim olarak  kullanılması önerilse de tercihimizi selfie kelimesini kullanmaktan yana yapıyoruz. Giderek popüler olan hesaplarıyla, birbirinden güzel fotoğraf çekimleri ile, doğru yanlış kullanıcılarıyla, taklit edilen hesaplarıyla instagramın Türkiye’ de de giderek popülerleşmesine tanık oluyoruz hepimiz.

Biz de Kadınlararası olarak severek takip ettiğimiz ve bizim önereceğimiz instagram girişimcilerine şöyle bir göz atalım istedik.

ALFA BEBEĞİN ADRESİ: CEYKUNFA

ceykunfa24 bin takipçisi olan ve içeriği Alfa bebeğin yaşamından oluşan CEYKUNFA, son derece başarılı bir hesap. Hesabın kahramanı Alfa bebeğin doğumundan bu yana aktif ve düzenli olarak içeriklerin paylaşılması, takipçilerde bağımlılık duygusu yaratmış. Bu bağımlılık duygusu tamamen istekle devam ediyor. Çünkü fotoğrafların her biri mesajla ve kişiselleştirilmiş yorumlarla paylaşılıyor. Fotoğrafın dışında içerik paylaşımı, daha anlamlı ve takipçilerinde de daha sadık bir kitle oluşmasına neden olmuş.

Fotoğraflar tamamen orijinal ve hepsi birbirinden güzel. Alfa bebeğin müdavimi olmak hiç zor değil. Bir kez rastlamanız yeterli.

DELİ.ANNE

delianneYaklaşık 13 bin takipçisi, sıra dışı hesap adı ve paylaşımları ile keyifle takip edebileceğiniz bir adres delianne. Çoğunlukla videoların ve derin mesajların paylaşıldığı delianne, kadınların yaratıcılıkta sınır tanımadığını da ispatlıyor adeta. Yaşama farklı bakış açısının yansıdığı videolara seçilen müziklerden, referans adreslerin gösterilmesine kadar, takibin dışında faydalanacağınız bir adres. Sıra dışı, dingin bir o kadarda düşündüren mesajlarda, hızla tükettiğimiz yaşam süremizde “biraz dur ve bak” diyen biri delianne. İskoçya’ nın yeşili ile derin düşünceler öylesine örtüşüp ve ortaya öyle başarılı bir paylaşım çıkmış ki… görselin şiirle anlatımı gibi.

GUNUNEGZERSİZİ

gununegzersizi227 bin takipçisi ve hergün paylaştığı egzersiz videoları ile sağlıklı kalmamak işten değil. Her ortamda, her şartta yapılabilecek hareketlerle sporu insanı kasan disiplininden çok, eğlenceli hale getirmek çok kolay değil aslında. Ancak gününegzersizi bunu öylesine başarmış ki. Yeter ki siz istekli olun biz her ortamda sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı egzersizlerimizle bir tık yanınızdayız mesajı veriliyor adeta. Gununegzersizi ile ne spordan kopabilirsiniz ne de onu takip etmekten.

NEFİSYEMEKTARİFLERİ

nefisyemektarifleri272 bin takipçi ile adeta bir yemek şöleni sunulan hesapta, her bütçeye her ağız tadına uygun tarifler bulmak mümkün. Öyle ki tariflerin cazibesi sizi hemen deneme yapmaya yönlendiriyor. Hesabın hem sitesinin hem de uygulamasının olması takipçi sayısını her geçen gün arttırıyor.

 

 

KadınlarArası

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)

Bir önceki yazımız olan Her 3 kişiden 1'i potansiyel girişimci başlıklı makalemizde girişimci ve girişimcililk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player