takip et: Gönderiler | Yorumlar

Sıradışı Kadın Hikayeleri

4 comments
Sıradışı Kadın Hikayeleri

KadınlarArası olarak 2008-2016 yılları arasında yayınladığımız girişimci kadın hikayelerini daha çok kadının faydalanması amacıyla,  online bir kitaba dönüştürdük. Kadın girişimciliği konusunda bir ilk olan kitap; Kadın Neden Girişimci Olur?, Girişimcilik İksirleri, Sıradışı Kadınlar Diyor ki, Sıradışı Kadın Hikayeleri, İlham Verici Girişimcilik Fikirleri ve Kadın Girişimciliği Araştırma Sonuçları bölümlerinden oluşuyor.

Farklı yaş gruplarından, farklı kültürlerden, farklı sosyo ekonomik gruplardan kadınların girişimcilik hikâyelerini anlatırken verdikleri mesajların ve paylaştıkları deneyimlerin yer aldığı kitap, girişimci olan ve olmak isteyen kadınlar için önemli bir başucu rehberi olacak.

Diana Lorence ormandaki evinde misafirlerini ağırlayarak onları yaşamın sadeliğine geri döndürmüş, Tülin Akın çiftçi büyüklerini teknoloji ile buluşturmuş, Ömür Yeğinsu yurt dışında okuyan çocuklara “güven” ortamını sunmuş… Hepsinin dünyada aynı hizmetleri veren benzer örnekleri var tabii ki. Ancak onlar “aynısı” olan işleri “farklı” detaylarla “ilk” yapmanın önemini bilerek yola çıkmışlar. Hepsinin ortak özelliği cesaretleri, yüreklerinin sesine kulak vermeleri ve hikâyelerinin peşine düşmeleri.

Bu hikâyelerin içinde yol alırken, sadece iş dünyasında değil, kadın olma yolunda sahip olunan gücün dışa vurumuyla karşılaşacaksınız. Kadınların güçlerini en özgür, en doğal, en özgün bir şekilde ortaya koydukları hareketin girişimcilik olduğuna tanık olacaksınız. Hepsinin derdi aynı; yeteneklerinin, düşüncelerinin, yaşamı tanımlama şekillerinin önüne engel konmasını kabul etmemek. Ve onları kendileri yapan tüm bu özelliklerini, en verimli şekilde kullanabilecekleri bir girişimcilik yolculuğuna çıkmak.

Hikayelerin hazırlanmasında emek harcayan tüm dostlara sonsuz teşekkürler. Yoluma çıkan herkes ve herşey için sonsuz şükürler olsun.

Keyifli okumalar…

Görselin üzerine tıklayarak kitabı okumaya başlayabilirsiniz.

kitap-duyuru-1

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)

Bir önceki yazımız olan İçeride Çocuk Var başlıklı makalemizde içerde çocuk var, iceridecocukvar ve nevin özgün hakkında bilgiler verilmektedir.

  1. Neslihancım seni ve yıllardır emek verdiğin ve geliştirdiğin bu özel Kadınlararası yayınlarını tekrar tekrar kutlarım. Kadınlara ve hepimize harika bir Kadınlar Günü hediyesi verdin! Bu çalışmaların, önerilerin, örneklerin daha nice istekli, hevesli kadına ulaşması dileklerimle.. Kadınlık gücünün artması tüm ülkenin ve dünyamızın hayrına olacak! Mutlu ve Kutlu Olsun!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 2 votes)
  2. Çok güzel bir çalışma olmuş sürpriz oldu onur duydum teşekkür ederim.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player