takip et: Gönderiler | Yorumlar

Özgürlük Girişimciyi Özel Yapar.

0 yorum
Özgürlük Girişimciyi Özel Yapar.

Dünyanın her yerinde girişimcilik aynı anlama gelir. Girişimcilik zordur ve çok özeldir. İşte bu zorluğu çeken, o özel insanlar için başucu olabilecek bir kaç ipucu:

Neler olup bittiğine bakmalısınız: Girişimci deneyimlemekten ve bilinmezlere dalmaktan asla korkmaz. İlerlemek istiyorsanız, fikrinizi hayata geçirmek istiyorsanız olup bitenleri görmek için tüm enerjinizle etrafa bakmalısınız. Sizi koruyacak, daha doğru ilerlemenizi sağlayacak ve kendinizi iyi hissedeceğiniz bir çizgi belirlemelisiniz.

Sıkı bir savunma geliştirmelisiniz: Yeni bir işte başarıya ulaşmak, tıpkı yeni bir ülkede yaşamaya başlamak gibi kolay değildir. Hiç bir zorlama olmadan kendi isteğinizle girişimci olduğunuzu unutmamalısınız ve insanların sizi bundan geri çevirmesine izin vermemelisiniz. Onları ciddiye almamalısınız.

İyi bir yazar olmalısınız: Tabii ki iyi yazamıyorsanız zorla anlamsız bir şey şeyler yazmamalısınız. İletişimlerinizde markanızın hikayesini açıkça anlatabilmeli ve karşınızdakileri ikna edebilmelisiniz.

Özgürlüğünüzü bağrınıza basmalısınız: Gururla ve inançla girişimcilik ruhuna bürünün. Büyük şirketlere baktığınız zaman, kendi yolunda olan toy bir girişimcisiniz ve hiç de kolay olmayan bir yolculuktasınız.  Ancak şunu unutmayın ki sizi insanların gözünde özel yapan ve her virajda karşılayacak olan özgürlüğünüzdür.

KadınlarArası

Kaynak: Entrepreneur.com

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)

Bir önceki yazımız olan Sadece Kadınlar İçin Taksi Hizmeti başlıklı makalemizde hamide ahmedova, Kadın girişimci ve kadınlar için taksi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player