takip et: Gönderiler | Yorumlar

Kadın Girişimci Daha Mutlu

0 yorum
Kadın Girişimci Daha Mutlu

Her kadının hayali olan girişimcilikle ilgili bir araştırma ilginç sonuçları ortaya çıkardı.

Fast Company Haziran ayı raporuna göre, 35-44 yaşları arasındaki kadınlar iş kurmaya daha meyilli. Raporda bu durum, kadınların özel yaşamlarını dengeye oturttukları bir dönem olarak açıklanıyor.

Kendi işini kuran kadınların, girişimci olmayan kadınlara göre yaklaşık üç kat daha mutlu olduğunun kaydedildiği rapora göre, girişimci kadınlar aynı zamanda erkeklerden de daha mutlu. 

Araştırmalar, kendi işini kuran kadınların kendi işini kuran erkeklerden daha mutlu olduğunu ortaya koydu. 

Katty Kay ile Claire Shipman, bu durumu cinsiyetler arası güven uçurumu ile açıklıyor. Kadınlar işlerini büyüttükçe daha başarılı oluyor ve dolayısıyla mutluluk seviyeleri de yükseliyor.

 

Diğer bir deyişle erkeklere kıyasla özgüven eksikliği yaşayan kadınlar, başarıyı yakalayınca daha fazla mutlu oluyor. Dünyayı daha mutlu bir yere dönüştürebilmek için daha fazla kadın girişimciye ihtiyacımız olduğu artık bilimsel bir gerçek.

ABD’de her 10 kadından biri kendi işini yürütüyor, üçte biri ise en az 6 çalışan istihdam ederek işini büyütmeyi hedefliyor.
 
Girişimci kadınların erkeklere kıyasla daha mutlu olması güven faktörüyle açıklanıyor. 
 
Kısacası başarılı bir girişimcilik, kadınlar için mutlu bir kariyerin anahtarı olabilir. Ve daha çok kadın kendi işinin sahibi olduğunda, dünya daha mutlu bir yer olabilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Bir önceki yazımız olan Kurbağa Üreten Kadın Girişimci başlıklı makalemizde girişimci, Kadın girişimci ve sinem güçlü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player