takip et: Gönderiler | Yorumlar

Girişimcinin Mesaisi, Özel Yaşamı Yoktur

0 yorum
Girişimcinin Mesaisi, Özel Yaşamı Yoktur

Zamanın hızla akıp gitmesi bir çoğumuzun yakındığı bir konu. Kimi zaman hergün kimi zaman ayda bir yapılacak rutin işlerimizin peşi sıra gelmesi ile, zamanı hızlıca tükettiğimizi daha çok hissederiz. Çoğunlukla da onu, sayabildiğimiz bir değer olarak görerek tüketiriz. Oysa  kontrol altına alarak, zamanı kullanılabilir değer haline dönüştürmek hiç de zor değil.

Zamanı doğru kullanarak onu bereketli kılmak, hepimiz için önemli olsa da girişimci için ayrı bir önem taşır.  Çünkü girişimci olmak, varolan işi sürdürebilmenin dışında, bu işi besleyecek hayal kurma, motivasyon, emek gibi değerlere daha yüksek oranda sahip olmayı gerektirir. Girişimcinin mesaisi, özel yaşamı yoktur. Çünkü girişimcinin bunları keskin hatlarla birbirinden ayırma lüksü yoktur. Hepsini birbiriyle iç içe yaşar. Bu nedenle zaman ve öncelik yönetimi girişimci için ayrı bir önem taşır. Peki, girişimci bu konuda başarılı mıdır? Pek çok girişimcinin bu konuda başarılı olduğu söylenemez. Özellikle girişimci kadınsa, anneyse konunun yönetimi daha da zorlaşır ve içinden çıkılamaz bir hal alır.

KadınlarArası olarak yaşamınızı kolaylaştıracak çözümler bulmak her zaman en önemli hedefimiz oldu. Yeni yılla birlikte yaşamınıza değer katacak ve kolaylaştıracak eğitimlerimiz devam ediyor. 10 Ocak 2015 Cumartesi günü, 10:00-13:00 arasında, eğitmen Emine Kuruoğlu ile birlikte düzenleyeceğimiz “Girişimcinin Zaman ve Öncelik Yönetimi” programımıza hepinizi bekliyoruz. Sınırlı sayıda katılımcıyı kabul edeceğimiz, yeni yılda yaşamınıza nasıl bir katma değer sağlayacağınızı görmeniz için, programla ilgili detaylı bilgilere www.kadinlararasi.com  sayfasından ulaşarak kaydınızı yapabilirsiniz.

Neslihan ÖZPOLAT

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Bir önceki yazımız olan Ruh Halini Gösteren Yüzük başlıklı makalemizde girişimci fikirler, ruh halini gösteren yüzük ve yüzük hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player