takip et: Gönderiler | Yorumlar

Girişimciler İçin “GELECEĞİ SATMAK”

0 yorum
Girişimciler İçin “GELECEĞİ SATMAK”
Mehmet Soyer İle “Geleceği Satmak”
Kahvaltılı Toplantı

Harika bir fikriniz vardı, ona aşık oldunuz, sadece bu aşkınızla girişimci olabilirdiniz, oldunuz da. İlk aylar her şey yolundaydı, ancak ya sonra… aşkınızın üstünde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Sorun iş fikriniz olamazdı asla, üretiminiz ise mükemmel, son derece kaliteli bir hizmetle yolunuzda devam etmeye çalışıyorsunuz. Ancak ayakta durmak zor, ardınıza bakıyorsunuz neleri eksik yaptınız diye. Geçmişe bakmaktan bir sonuç alamıyorsunuz, değiştiremiyorsunuz sorunları. Peki, nasıl değişecek, nasıl değiştireceksiniz, girişimciliğinizi nasıl sürdüreceksiniz?

Bugünlerde, özellikle 1 senesini doldurmadan sona eren girişimcilik hikayeleri geliyor hep kulağınıza, çok sürpriz olmuyor. Çünkü yanlışlarını görmüştünüz onların, gelişmelere ayak uyduramadılar, her gün yenilenen dünyayı görmezden geldiler. Peki onlar gördüler mi iş fikirlerinin, üretim taktiklerinin, stratejilerinin gelişemediğini, yanlışlarına tarafsız bir gözle bakabilmeyi? Ya siz, görebiliyor musunuz nerede yanlış yaptığınızı, sorunlarınızı nasıl aşacağınızı, farklı açılardan bakabiliyor musunuz işinize?

Girişimciliğinizde geçmiş-bugün-gelecek üçgeninde sıkışmak, yeniliklere, değişimlere ayak uydurmak için kasılıp kalmak. Bugüne odaklanırken gelecek için kaygılanmak, geçmiş için kederlenmek…Ve çok zaman kaybetmek.

KadınlarArası olarak kadın girişimciliklerinin artmasının yanında, sürdürülebilir olmasını çok önemsiyoruz. Çünkü, kadınlar için girişimci olmaya karar vermek, aslında yaşamın tümünü değiştirmeye karar vermek demek. Girişimcilik yolculuğunda yalnız olmak çok zor ve çok yıpratıcı. Aynı heyecanı, aynı zorlukları, aynı deneyimleri yaşayanlarla bir arada olmaya ihtiyaç var.

İşte bu amaçla grubumuzdaki girişimci kadınlar için küçük bir sohbet düzenliyoruz. Mehmet U.Soyer’ in moderatörlüğünde düzenleyeceğimiz ve sadece 10 kadın girişimciyi kabul edeceğimiz bu organizasyona siz de vakit kaybetmeden kaydınızı yapabilirsiniz.

Neleri Konuşacağız?

  • Kendi girişimciliğinize bir yabancı gözüyle bakmak mümkün mü?
  • Hergün yenilenen dünyaya nasıl ayak uyduracağız?
  • Ürünlerinizi satmak aşkınızı anlatmaktan farklı mıdır?
  • Geçmişin bilgileri neden eskisi kadar önemli değil?
  • Geleceği öngörmek neden zorlaşıyor?

Kahvaltı Bedeli: 30 TL

Yer: BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği
Güney Kampüs Lojman Kapı Yanı – Bebek/İSTANBUL

*Toplantıya max. 10 girişimci kabul edilecektir. Lütfen aşağıdaki formu doldurarak kaydınızı gerçekleştirin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)

Bir önceki yazımız olan Girişimciliğinizle Aranız Nasıl? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Kadın Girişimciler Geleceği Satacak - KadınlarArası - […] Mayıs Perşembe günü BÜMED’ de, KadınlarArası Üyelerimiz ile “Geleceği Satmak” toplantısında buluştuk ve girişimciliğin geleceğini […]

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player