takip et: Gönderiler | Yorumlar

Girişimci Fikirler: Kanka Bileklik

0 yorum
Girişimci Fikirler: Kanka Bileklik

Gün geçmiyor ki giyilebilir teknolojilerde bizi şaşırtan girişimci yenilikler devam etmesin.

İşte  Jewelboots da giyilebilir teknolojilerde geliştirilmiş bir arkadaşlık bilekliği. Genç kızlar için tasarlanan bu bileklik ile mesajlaşma onlar için artık çok keyifli olacak.

Temel mühendislik mantığı ile programlanabilecek bu bileklikler, genç kızlarla sisteme kodladıkları arkadaşları arasında iletişim imkanı sağlıyor. Ergenlik ve öncesi kız çocukları için tasarlanan bileklik aslında mühendislik ön bilgisine de hazırlamış oluyor çocukları.

Ergenlik ve öncesi kız çocuklarını hedefleyen tasarım çok popüler olacağa benziyor. Çünkü sadece bir takı değil aynı zamanda bir iletişim aracı. Bluetooth aracılığı ile etkinleştirilen bileklikler aynı zamanda sabit ışıkla arkadaştan mesaj geldiğinde veya arkadaşı yakınına geldiğinde uyarıyor. Kişiselleştirilebilir ışık rengi seçenekleri olan bileklik için çocukların temel bilgisayar bilgisine sahip olmaları yeterli.

Kısacası genç kızlar bu bilekliklerle senkronize edilen kankalarıyla iletişim kurmanın keyfini çıkaracaklar.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)

Bir önceki yazımız olan Girişimci Sabıkalı mı? başlıklı makalemizde girişimci, girişimci kadın ve Kadın girişimci hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player