takip et: Gönderiler | Yorumlar

Çocuklar Nerede? İzle

0 yorum
Çocuklar Nerede? İzle

Çin’ de ailelerin çocuklarının nerede olduğunu öğrenmeleri için, GPS konumlu modaya uygun ayakkabılar yapıldı. Çocuklar için spor ayakkabılar olarak tasarlanan Budiu aileler için çok önemli bir ihtiyacı gidermiş olacak.

Çocukların tehlikelerden uzak kalmasına ve kendilerini güvende hissetmelerine imkan sağlayacak ayakkabılar, ailelerin çocuklarının hangi lokasyonda oldukları bilgisi ile rahatlamalarını da sağlamış olacak.

Angela & Lucas tarafından geliştirilen ayakkabılara yerleştirilen GPS çipi sayesinde, çocukların bulundukları konum telefonlarla bir harita üzerinde  gözlemlenebiliyor. Hatta cadde görünümü modu ile yer kontrol edilebiliyor veya çocuklar bulunmaları gereken bölgeden ayrıldıklarında uyarı veriliyor. Çocukların kaybolmaları durumunda da spor ayakkabılar bulunmalarına yardımcı olabiliyor.

Bugünün çocuklarına hitap etmek için akıllıca pazarlanan spor ayakkabılar ailelerin işini de kolaylaştıracak. Bu teknolojik girişim başka giyecekler için de düşünülebilir mi, ne dersiniz?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)

Bir önceki yazımız olan Hayal Engelli Olmayın! başlıklı makalemizde duygu kayaman, girişimci ve görme engelli kadın girişimci hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player