takip et: Gönderiler | Yorumlar

Bir Hayalim Var

0 yorum
Bir Hayalim Var

Hayal kurmak insanin en önemli ihtiyaçlarından biridir. Kurulan hayallerle kimi zaman umutsuzluğa kapıldığımız bir anda 180 derece dönüş yaparak  gücümüze geri döneriz kimi zaman yaşamımızın akışını tamamen değiştirecek yeni başlangıçlara adım atarız.

Hayal kurmayan, hayali olmayan insan yok gibidir. Hayal kurmanın en yoğun yaşandığı ilk çocukluk dönemi, dünyaya uyum sağlamamızı belki de daha sorunsuz olarak geçirmemize yardımcı olur. Yetişkinler için de dozunu kaçırmamak şartıyla, hep bir umudun olduğunu müjdeleyendir hayallerimiz.

Girişimciler için ise hayal kurmak hem vazgeçilmez hem de dinamizm kaynağıdır kişi için. Çünkü her girişimci hayalini kurduğu işini hayata geçirmek için yola çıkmıştır. Onun hayalleri diğerlerinkinden bir tık daha yukarıdadır. O hayalini gerçekleştirmiş olmanın motivasyonu ile yeni hayallerine yelken açmıştır. Ve onlar için hayal etmenin önemi çok ama çok önemlidir. Çünkü o hayallerinin hayalde kalmadığını somutlaştırarak ispatlamıştır kendine.

Hayallerine öyle sahip çıkmıştır ki ve onların sayesinde her şeyin üstesinden geleceğine öyle inanır ki. Hayallerin mucizelerini görür. Başaramaza bile başarması için yeni hayalleri vardır. Ve hepsinde iyi şeyler olduğunu bilir.

Doğal olarak herkesin bir hayali vardır; pilot olur, şarkıcı olur, doktor olur, genetikçi olur, bitki bilimci olur, anne olur… hayaller olmasa karanlıktan çıkamayacağını bilir birçoğu. Bu doğal olandır.

Sorun ise hayalsiz olanlarda. Olacak bir şeyi olmayan, söylenecek bir şarkısı olmayan, anlatacak bir hikayesi olmayan, diğerlerinin hayallerini baltalayan ve karanlıklarda kalan.

Her ne kadar hayallerimiz çoğu zaman yıkılsa da bir yenisi için hep bir bahanemiz olmalı. Sakın hayalsiz kalmayalım ve meleklere inanalım.

Neslihan ÖZPOLAT

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Bir önceki yazımız olan Girişimciler İçin Stres Giderici Formüller başlıklı makalemizde egzersiz, girişimci ve girişimci ve stres hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlarınızla Katılın

You must be logged in to post a comment.

Get Adobe Flash player